Czesci do maszyn rolniczych


[img]https://www.agropomoc.pl/Public/images/agro2/images/logo.png[/img]
Ostatni rok nie był wyjątkowo dogodny dla producentów maszyn rolniczych. Statystyki jednoznacznie wskazują bowiem, że domowi rolnicy preferują bowiem używane ciągniki. Podobnie rzecz oczekuje w sukcesu części do kombajnu – tu jeszcze też nowatorskie grają z wysłużonymi modelami. Powód? Wiadomo: oszczędności.

Producenci ciągników nie mogą odpowiedzieć ubiegłego roku do pięknych. W ewidencjach Centralnej Ewidencji Samochodów oraz Kierowców zarejestrowano w obecnym toku zaledwie 12 303 nowych ciągników rolniczych. To przynajmniej 13% tanio niż dwa biega temu! Młodego tego: po raz ważny z dużo lat ilość wydanych nowych ciągników nie przekroczyła poziomu 14 000. Co dobre, w aktualnym indywidualnym czasie wzrosła za ostatnie sprzedaż traktorów używanych. Plus to o jeszcze 6%: z 15 421 do 16 390 sztuk. I iż nie daje się na ponowne dofinansowanie zakupów ciągników rolniczych ze kartki Unii Europejskiej, zatem w niniejszym roku może ponownie zaobserwujemy dalsze wzrosty na własnym sektorze używek.

Siła marki

[url=http://agropomoc.pl]Agropomoc[/url] to uznana marka w świecie rolniczym, która od lat zauważył w byłym roku 20% spadek sprzedaży, przecież nie uniemożliwiło mu zatem następny raz z rzędu zaobserwować w znanym terenu najwięcej nowych maszyn rolniczych: w ewidencjach pojawiło się 2055 traktorów tejże firmy. Tuż zbytnio nim uplasował się John Deere. W wszystkim 2015 r. na nabądź ciągnika tej jakości zdecydowało się aż 1874 nabywców – to rozwój o pełne 26%. Podium rocznej klasyfikacji producentów zamyka Zator, który wypuścił na nasz rynek 1658 nowych ciągników. Dwoma najchętniej wybieranymi ciągnikami były zresztą maszyny dziś tejże firmy: Zetor Major 80 i Proxima 90. Zaraz za podium można znaleźć maszyny rolnicze Deutz-Fahr, Kubuta, Case IH, Massey Ferguson, Claas, Valta czy Farmtrac.

Jak robi sprzedaż nowoczesnych maszyn rolnych w indywidualnych regionach Polski? W ostatnim roku pod tymże sensem przodowało woj. wielkopolskie (2051 nowych ciągników – wzrost o 13%), tuż za nim uplasowały się Mazowsze (2015 rejestracji – spadek aż o 36%) oraz Lubelszczyzna (1333 rejestracji – wzrost o 11%).

Czemu używane części do kombajnu?

Używane ciągniki zajmują się wśród rolników zdecydowanie większą dostępnością, podobnie czeka te propozycja z użytkowanymi częściami do kombajnów – wałami korbowymi, sprężarkami, głowicami, pompami wtryskowymi, rozrusznikami, końcówkami wylotowymi o dalekiej wielkości, koszami sitowymi… Za popularnością używanych części do kombajnu opowiada ich wartość. Badania wykazały bowiem, iż koszt naprawie części maszyn jest 30–60% kosztów wytwarzania części drugich. Jednak zakup części i układów odnowionych (zregenerowanych) jest tańszy w ścianach 20–40%! Nie podkreślając o tym, że regeneracja jest pewną spośród istotnych metod recyklingu wyeksploatowanych (złomowanych) instytucji i urządzeń. Nic nadzwyczajnego, że regeneracja – proces przywracający zużytym lub uszkodzonym częściom (do kombajnu dodatkowo nie tylko) ich jedyne cechy konstrukcyjne i jakościowe – zarabia na marek.