Czesci do maszyn rolniczych


[img]https://www.agropomoc.pl/Public/images/agro2/images/logo.png[/img]
Dawni rok nie był wielce ciekawy dla producentów maszyn rolniczych. Statystyki wyraźnie wskazują bowiem, że domowi rolnicy preferują bowiem używane ciągniki. Podobnie sprawa spogląda w wypadku części do kombajnu – tu jednocześnie też obecne wykonują z wysłużonymi modelami. Powód? Wiadomo: oszczędności.

Producenci ciągników nie mogą odpowiedzieć ostatniego roku do ciekawych. W statystykach Centralnej Ewidencji Samochodów oraz Kierowców zarejestrowano w tym momencie tylko 12 303 nowych ciągników rolniczych. To także 13% mniej niż dwa biega temu! Małego tego: po raz pierwszy z dużo lat wartość wydanych nowych ciągników nie przekroczyła poziomu 14 000. Co ciekawe, w bieżącym tymże okresie wzrosła za ostatnie sprzedaż traktorów używanych. Plus toż o więcej 6%: z 15 421 do 16 390 sztuk. I iż nie wypowiada się na ponowne dofinansowanie zakupów ciągników rolniczych ze strony Unii Europejskiej, wówczas w współczesnym roku najpewniej ponownie zaobserwujemy dalsze wzrosty na lokalnym sektorze używek.

Siła marki

Jeżeli szukasz [url=http://agropomoc.pl]części zamiennych do maszyn rolniczych[/url] zapraszamy do nas dostrzegł w byłym roku 20% spadek sprzedaży, lecz nie przeszkodziło mu zatem kolejny raz z urzędu zapisać w znanym świata najwięcej nowych maszyn rolniczych: w statystykach pojawiło się 2055 traktorów tejże jakości. Tuż za nim uplasował się John Deere. W całym 2015 r. na zakup ciągnika tejże nazwy postanowiło się aż 1874 nabywców – to przebieg o całe 26%. Podium rocznej klasyfikacji producentów zamyka Zator, który wypuścił na polski rynek 1658 nowych ciągników. Dwoma najchętniej wybieranymi ciągnikami były zresztą maszyny teraz tejże instytucji: Zetor Major 80 i Proxima 90. Już za podium można znaleźć maszyny rolnicze Deutz-Fahr, Kubuta, Case IH, Massey Ferguson, Claas, Valta czy Farmtrac.

Jak wskazuje sprzedaż innych maszyn rolniczych w indywidualnych krajach Polski? W byłym roku pod tymże sensem przodowało woj. wielkopolskie (2051 nowych ciągników – wzrost o 13%), tuż za nim uplasowały się Mazowsze (2015 rejestracji – spadek aż o 36%) oraz Lubelszczyzna (1333 rejestracji – wzrost o 11%).

Czemu używane części do kombajnu?

Używane ciągniki cieszą się wśród rolników niewątpliwie większą sławą, podobnie robi te kwestia z stosowanymi częściami do kombajnów – wałami korbowymi, sprężarkami, głowicami, pompami wtryskowymi, rozrusznikami, końcówkami wylotowymi o drugiej średnicy, koszami sitowymi… Za popularnością używanych części do kombajnu przemawia ich cena. Badania dowiodły bowiem, że koszt regeneracji części maszyn stanowi 30–60% kosztów wytwarzania części nowych. Oraz zakup części i zestawów odnowionych (zregenerowanych) jest płytszy w granicach 20–40%! Nie odkrywając o tym, że regeneracja istnieje którąkolwiek z pierwszych metod recyklingu wyeksploatowanych (złomowanych) organizacji oraz udogodnień. Nic nadzwyczajnego, że regeneracja – proces przywracający starym lub złym grupom (do kombajnu także nie tylko) ich oryginalne cechy konstrukcyjne i jakościowe – zyskuje na marce.